ÚvodRegistráciaFB UdalosťPrieskumZáznam

Úvod

S blížiacimi sa predčasnými parlamentnými voľbami, ktoré budú mať dôležitý vplyv na budúcnosť našej krajiny, organizuje Konfederácia odborových zväzov SR najväčšiu odborársku predvolebnú debatu s predstaviteľmi politických strán a hnutí kandidujúcich do parlamentu.

Z ekonomicky aktívneho obyvateľstva na Slovensku sú viac ako 2 milióny v postavení zamestnanca. To je každý druhý volič, čo by malo byť dostatočne motivujúce pre politických predstaviteľov, aby predvolebná kampaň, volebné programy, ako aj následné programové vyhlásenie vlády na zamestnancov nezabúdali. Avšak v predvolebnej atmosfére nie je cítiť záujem osloviť ich témami im blízkymi.

Cieľom tejto našej debaty je preto umožniť našim členom – voličom, ale aj verejnosti, získať komplexný obraz odborných znalostí, politických programov a riešení, ktoré politické strany a hnutia ponúkajú a ich prípadné prelínanie s našim programom a hodnotami, ktoré odbory presadzujú a zastávajú.

Politici tak budú mať jedinečnú príležitosť nielen predstaviť svoje priority a poskytnúť informácie o tom, ako plánujú zlepšiť našu spoločnosť počas ich potenciálneho mandátu, ale zodpovedať aj na otázky bytostne sa týkajúce zamestnaneckého prostredia.

Veľká predvolebná debata s lídrami politických strán ZAMESTNANCI ROZHODNÚ sa uskutoční 20. septembra 2023 o 16.00 hod. v hoteli Saffron v Bratislave (Radlinského 27)

Účasť potvrdili: Erik Tomáš – HLAS SD; Jozef Hajko – KDH; Lucia Plaváková – PS; Ján Oravec – SASKA; Ján Richter – SMER SD; Andrej Danko – SNS; Igor Matovič/Marcel Klimek – OĽANO a PRIATELIA, Milan Krajniak – SME RODINA

Plagát

PDF na stiahnutie: TU

Praktické pokyny pre účastníkov

Predpokladaný počet účastníkov predvolebnej debaty: 170 – zástupcovia odborových zväzov, poradných orgánov KOZ SR, sociálnych partnerov, odborná verejnosť.

Debata sa bude konať v plánovanom termíne od 16:00 do 18:30.

Upozorňujeme, že je nevyhnutné, aby sa všetci účastníci dostavili na miesto konania predvolebnej debaty včas. Žiadame vás, aby ste si podľa toho naplánovali cestu a prišli na miesto konania v dostatočnom predstihu.